Kojení, jak používat kojicí polštář Matýsek.

Začátky jsou někdy těžké a ne každá maminka zvládne kojení na jedničku. Proto pro Vás vyrábíme těhotenské a kojicí polštáře, které Vám pomohou s kojením i relaxací.

Jak používat kojicí polštář?

Je to jednoduché, kojicí polštář ve tvaru podkovy ovinete kolem Vašeho těla (pasu), tím ulevíte zádům, loktům a pažím.
Můžete se uvolnit a správně držet tělo. Je vhodné si pod nohy dát stoličku, aby jste nohy měli ve zvýšené poloze. Tím ulevíte zádům a krční páteři. Miminko je v mírně zvýšené poloze a může snadněji pít z prsu. Pokud potřebujete miminko zvednout výše k prsu, nezvedejte miminko, ale polštář, tím docílíte toho, že miminko je stále ve stejné poloze a bude správně pít z prsu.

Kojicí polštář oceníte i při poloze v leže, můžete si jej dát za záda a opřít se do polštáře, tak aby Vás nebolela záda a mohla jste v této poloze kojit i delší dobu, Tato poloha je vhodná pro kojení novorozenců.

Při kojení v noci, je vhodné si polštář dát za miminko, pokud miminko správně saje a vy se bojíte, že usnete při kojení, je dobré polštář dát za miminko, tím vytvoříte bezpečnou ohrádku kolem miminka a nemusíte mít strach, že se překulí a spadne z postele.

Při kojení Vás nesmí bolet šíje ani záda. Kojit na kojícím polštáři můžete ve všech kojících polohách, vsedě i vleže.

Kojení by mělo probíhat vždy v klidu. Samozřejmě pokud je to možné.

Pokud kojení bolí nebo nejde, kontaktujte laktační poradkyni, která Vám přijede až domů poradit jak správně kojit a naučí Vás všechny základní polohy při kojení.

Kojení je přirozená věc, to se určitě shodneme všichni, ale bohužel dnešní doba je poměrně uspěchaná a to určitě kojení neprospívá. Proto jsme se rozhodli vyrábět kojicí polštáře, které Vám usnadní spaní v těhotenství i kojení Vašeho miminka.

Při výběru polštáře, byste měli dávat pozor na kvalitu provedení a zpracování polštáře. Pokud polštářek kupujete na bazaru, doporučujeme vyndat výplň, vyprat sypek a naplnit jej novou výplní. Miminka jsou velice citlivá, a pokud máte polštářek po jiném miminku, může to způsobit neklid Vašeho miminka jak při kojení tak při relaxaci.

Kojící polštář Matýsek v praxi

 

Jak správně kojit na kojícím polštáři. Jak správně kojit na kojícím polštáři.
Kojení na kojícím polštáři Matýsek Kojení na kojícím polštáři Matýsek
Ohrádka pro miminko z kojícího polštáře. Ohrádka pro miminko z kojícího polštáře.