Kojení na veřejnosti: ano nebo ne?

Málokteré téma dokáže rozdělit společnost na minimálně dva tábory jako kojení na veřejnosti. Vedou se o tom debaty, diskuse, dohady. Jedni říkají, že kojení je zcela přirozené a dívají se na to jako na samozřejmou věc. Druzí jim oponují a tvrdí, že dříve ženy také kojily, ale nevystavovaly se na veřejnosti, protože krmili miminko v soukromí. Děti podle nich nestrádaly a nikdo nebyl pohoršený.

Puritáni versus zastánci kojení


Dobrou zprávou je, že maminky kojí a dopřávají svému děťátku tu nejlepší stravu. Odpadá i vymývání lahviček a další nepohodlí. Miminko dostane najíst kdykoli. Pokud ho maminka krmí diskrétně, nelze určitě nic namítat. Přesto se najdou lidé, kteří tvrdí, že kojení je věc intimní a mělo by to tak zůstat.

Zlatá střední cesta


Nejlepší je najít zlatou střední cestu. Společnost už není tak puritánsky nastavená, aby klopila zrak, když vidí dítě u matčina prsu. Na druhou stranu, pokud maminka může kojit v ústraní, je to lepší. Ne proto, aby vyklidila pole moralistům, ale aby mělo miminko klid. Přeci jen, jestliže je zvyklé jíst doma, kde to dobře zná, může ho spousta neznámých zvuků rušit a odvádět od toho, aby dobře sálo.

Řada maminek se otočí tak, aby vytvořily určité soukromí sobě i drobečkovi. Některé si přes prsa přehodí plenu nebo mají k tomu uzpůsobené oblečení.

Záleží i na věku dítěte


Předmětem debaty na toto poměrně choulostivé téma by měl být také věk dítěte. Jinak vypadá kojení bezbranného novorozence někde v parku na lavičce a jinak kojení dvouletého batolete nebo dokonce ještě většího dítěte. Tam ale vyvolává rozpaky nejenom kojení jako takové, ale spíše věk dítěte.

Kojící polštář MAXI LOUKA ORANŽOVÁ, COLORMIX

Kojící polštář MAXI LOUKA ORANŽOVÁ, COLORMIX

Kojící polštář MAXI 205 cm + povlak LOUKA ORANŽOVÁ, COLORMIX Těhotenský, relaxační a kojící polštář Matýsek, pro těhotné a kojící maminky, který oceníte již od II. trimestru těhotenství. Kojící polštář MAXI je vhodný i pro kojení dvojčat....

Více informací