Reakce na kojící polštář

Vaše těhotná kamarádka vám nadšeně vyprávěla o kojícím polštáři, který dostala k Vánocům a vy nyní přemýšlíte o jeho koupi, ale pořád si nejste jisté, zda ho opravdu pořídit? Nevíte podle čeho si vybrat a zda ho vlastně budete potřebovat? Podívejte se na souhrn reakcí dalších maminek i miminek.

Kojící polštář?

Ve stručnosti. Kojící polštář je víceúčelový výrobek, který nabízí komfort a pohodlí pro maminku v době těhotenství a zároveň slouží jako pohodlná opora při kojení miminka a napomůže tak předcházet možným bolestem v zádech. Je možné jej používat i při polohování dlouhodobě ležících pacientů nebo při bolestech zad a po operacích.

Výhody kojícího polštáře

Kojící polštář slouží maminkám jako prevence strnulého držení těla při kojení a následného namožení a bolesti svalů, krku zad či rukou. Kojící polštář, ale nemusí sloužit jen na kojení. Můžete ho použít pro lepší spánek již v těhotenství, podělit se o něj i s ostatními členy rodiny a využít jako relaxační polštář při odpočinku nebo jako oporu děťátku při sezení.

Skvělý pomocník při kojení

Hlavní důvod, proč si maminky pořizují kojící polštáře, je jejich skvělá asistence při kojení. Shodují se na tom, že kojení je s kojícím polštářem daleko jednodušší a pohodlnější. Kojící polštář si maminky umisťují okolo pasu a používají ho pro pohodlné polohování miminka u prsu. Miminko se pak může daleko lépe přisát a efektivně sát mateřské mléko.

Kojící polštář je maminkami využíván nejenom k podložení miminka, ale také jako opora zad a rukou maminky. Maminky se shodují, že díky kojícím polštářům se zbavily strnulého držení těla, namožených svalů a bolestí krku nebo zad. Kojení s polštářem je pro ně příjemnější.

Nejlepší přítel při relaxaci

Většina nastávajících maminek, které si kojící polštář zakoupily nebo ho dostaly jako dárek od rodiny či přátel, se shodují, že se jim s tímto pomocníkem daleko lépe usínalo. Kojící polštář jim sloužil během nočního spaní i během odpočinku ve dne, jako opora rostoucímu bříšku. Ke zpříjemnění relaxace ho využili i ostatní členové rodiny.

Bezpečnostní opora

Spousta maminek využívá kojící polštář také jako bezpečnostní oporu kolem děťátka, pro jeho polohování při jídle nebo při sezení. Miminka se v polštářích cítí pohodlně a v bezpečí, jako v náručí u maminky. Polštář lze využít také jako ochranný mantinel v postýlkách.

Který typ je nejoblíbenější?

Jaký typ je nejoblíbenější se přesně říci nedá. Každá maminka preferuje něco jiného. Velmi oblíbené jsou MAXI kojící polštáře, které jsou vhodné také pro kojení dvojčat. MAXI polštář si vždy oblíbí celá rodina a využívá ho k odpočinku a relaxaci. Kojící polštář MAXI se dá také využít jako "umělá děloha" pro zklidnění miminka.

Dalším oblíbencem je kojící polštář Standard, který má tvar podkovy s rozšířenou střední částí, díky čemuž je zajištěno bezpečí i pohodlí miminka. Kojící polštář Standard si oblíbily hlavně maminky menšího vzrůstu. Kojení s tímto polštářem probíhá ve větším klidu a pohodě.

Také cestovní kojící polštář MINI patří mezi nejžádanější typy kojících polštářů. MINI je anatomicky tvarovaný kojící polštář, který maminky využívají hlavně při kojení na cestách. Je oblíbený také u pracujících maminek. Také ženy s velkými prsy na tento polštář nedají dopustit.