Blížící se příznaky porodu

Co porod, to jiné příznaky, že se blíží. Maminky, které přivedly na svět více dětí, se nejspíše shodnou na tom, že nejen každé těhotenství, ale i každý porod vypadal jinak a probíhal odlišně. Ženy, co zatím nerodily, si mnohdy kladou otázku: jak poznám, že už se to blíží? Jsou to poslíčci nebo jde o kontrakce dělohy? Stihnu ještě teplou koupel, když mne pobolívá břicho, nebo bych raději měla odjet do porodnice?

Prasklá plodová voda a bolestivé kontrakce


to jsou dva nejčastější důvody, které nastávající maminku donutí k tomu, aby se vydala do porodnice. První případ je jasný: ať už odejde plodová voda kdykoli, je to jasný signál, abychom okamžitě opustily pohodlí domova a zamířily na porodní sál. I kdyby to bylo jen trochu plodové vody, návštěva zdravotnického zařízení je nevyhnutelná. Jen tak lze zabránit tomu, aby se do dělohy nedostala nějaká infekce.

Co když ale voda zatím nepraskla a objevily se bolesti břicha?


Ještě před samotným porodem se ženino tělo na tuto mimořádnou událost připravuje. Nejčastěji se objeví bolesti v podbříšku, protože se vazy začínají pomalu uvolňovat. Tato bolest sice není příliš intenzivní, přesto však může prvorodičku vyděsit. Žena, která nerodila, se obává, že jde o skutečné kontrakce.

Děložní kontrakce přicházejí v pravidelných intervalech, sílí a časová prodleva mezi nimi se zkracuje. Jakmile „jde do tuhého“, tak i naprosto nezkušená žena pozná, oč jde, a o blížícím se porodu ani na okamžik nepochybuje. Kromě tupé bolesti v podbříšku, která vás donutí tuto chvíli vydýchat, se přidávají i bolesti v kříži. Pokud spíte, tak vás tyto příznaky spolehlivě probudí.

Přesto ale existují i mnohem jemnější signály, že miminko se chystá přijít co nevidět na svět.


Na prsních bradavkách se objevuje mlezivo. Někdy má žena nutkavou potřebu se vyprázdnit, i když třeba ke konci těhotenství mívala problémy se zácpou. Jakákoli nejistota, která se týká nejasných příznaků nebo dokonce komplikací, by měla nastávající maminku vést k tomu, aby se raději svěřila do péče odborníků.

Další zajímavé články:

Kolik je výplně v kojících polštářích?

Dobrý den, kolik se vejde dutého vlákna do kojícho polštáře Standard? ODPOVĚĎ: Dobrý den,  do kojícího polštáře Maxi se dává cca 1200 g PES dutého vlákna nebo 50l EPS kuliček. Do velikosti Standard se vejde cca 900 g PES dutého vlákna nebo...

Více informací

Je možné doplnit kojící polštář Matýsek?

Je možné doplnit kojící polštář Matýsek?

Všechny naše kojící polštáře jsou doplnitelné. Kojící polštář Matýsek má všitý zip i na sypku (vnitřní polštář), kterým snadno přidáte nebo uberete výplň polštáře dle vaší potřeby. Náplň do kojícího polštáře můžete zakoupit v našem eshopu.

Více informací

Originální dárky

Originální dárky, unikátní dárky a gadgets – www.skvely-kup.cz. Zaměřujeme se na originální dárky. Nabízíme různé unikátní dárky, které by jste jinde jen těžko hledali. Nabízíme : dárky pro muže, dárky pro ženy, dárky pro maminky i dárky pro...

Více informací