Homeopatický plán k porodu, jaké homeopatika jsou vhodná před porodem a v šestinedělí?

Mnoho čtenářek se ptá jaká homeopatika jsou vhodná při přípravě na porod, která si mají sebou vzít k porodu a jak si poradit se strastmi v šestinedělí... Co na to naše porodní asistentka Bc. Romana Gogelová? Představujeme vám její "homeopatický plán".

14 dní před porodem

Actaea racemosa 15 CH + Caulophyllum 15 CH + Arnica montana 15 CH

Dávkování: 1x denně 5 granulí

Tato příprava není nezbytná, ale velmi podpoří následnou práci homeopatických léků u porodu.

Na strach, obavy, nespavost, zlé předtuchy působí dobře homeopatický lék Gelsemium sempervirens 15 nebo 30 CH - 1x denně 5 granulí. V případě potřeby můžete dávku tohoto léku i několikrát zopakovat. Současně svým klientkám doporučuji Bachovy květové esence Resque remedy 4x denně 4 kapky - kapky popíjejte nejlépe v pitném režimu.

Klid a pohoda je v tomto období klíčové heslo - přidejte plavání, jogu, procházku po členitém terénu (les, pole, louka, park - nikoliv hypermarket:-)

K porodu

Při pravidelných porodních bolestech či odtoku plodové vody (i když nejsou bolesti) si vezměte homeopatické léky Caulophyllum 9 CH + Acta racemosa 9 CH - od obou léků 5 granulí á 20-30 minut, nejlépe v pitném režimu, kuličky si napočítejte například na 2 hodiny.

Můžete přidat i kapičky Resque (4 kapky) nebo Gelsemium 15 nebo 30 CH. Tento "koktejl" popíjejte průběžně po protřepání, potom si připravte nebo nechte připravit koktejl na další 2 hodinky

Kdykoliv v průběhu porodu při pocitu únavy můžete přidat homeopatický lék Arnica montana 15 nebo 30 CH v dávce 5 granulí.

Tip pro partnera u porodu

Gelsemium 15 (či 30 CH) nebo Rescue remedy může použít i váš partner, což opravdu vřele doporučuji. Zklidní se tak celý tým:-)

Šestinedělí

Ricinus communis 5 CH - tento homeopatický lék v ředění 5 CH podporuje laktaci - pokud potřebujete laktaci podpořit, užívejte 3x denně 5 granulí. Tento lék není nutné užívat kontinuálně.

Arnica montana 15 CH - 2x denně 5 granulí pro zmenšení krevních ztrát. Arnika podpoří i zavinování dělohy, opečuje porodní zranění, natržení, nástřih, operační ránu - užívejte ji po celou dobu šestinedělí

Staphysagria 9 CH - 2x denně 5 granulí - užívejte v případě nástřihu nebo jizvy po císařském řezu

Sepia officinalis 15 CH - 2-3x denně 5 granulí - Seipa zmenšuje hormonální rozladění a výkyvy nálad. Má výborný vliv na vazivo pánevního dna - zvláště spojíte-li s účinným cvičením. Užívejte po celou dobu šestinedělí.

Všechny léky doporučované na strach, obavy (u porodu nebo v předporodním období) můžete využít i po porodu (strach o sebe, o dítě, atd.).

Vaše Romana Gogelová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.zdroj: http://svethomeopatie.cz/cs/946-homeopaticky-plan-k-porodu-porodni-asistentky-romany