Příznaky těhotenství. Top 5 příznaků těhotenství

Mohla bych být těhotná?

Každá žena začne mít první obavy nebo radost z těhotenství pokud vynechá nebo se zpozdí menstruace, ale nejvíce příznaků raného těhotenství se objeví kolem 5 - 6. týdne těhotenství. V tuto dobu je i gynekolog schopen vám říci, zda jste těhotná.

1. příznak těhotenství – alergie, averze, nechuť na určité potraviny

 

Nevoní vám káva, nebo vám vadí vůně rajčat? Je dosti možné, že jste opravdu těhotná. Spousta žen v těhotenství nemůže jíst jídla, která před těhotenstvím milovala a jedla je s velkou chutí. Změna chutí je první velká změna v těhotenství.

2. příznak těhotenství – změna nálady

 

Těhotenství je opravdu „jiný stav“ takže k tomu patří i změna nálady o 180°. Spousta budoucích babiček si všimne jako první změny nálad u své dcery, proto jsou také většinou první, kdo se dozvídají onu radostnou zprávu, že budou babičkami.

3. příznak těhotenství – časté močení

 

Krátce po té, co otěhotníte, se zvyšuje průtok krve ledvinami, to způsobuje, že váš močový měchýř se rychleji naplní, takže je potřeba častěji navštěvovat onu místnost. Tento problém se vyskytuje již v I. trimestru těhotenství. Samozřejmě jak bříško roste a tlačí na močový měchýř, tak se tento problém stále zhoršuje. Takže ve III. trimestru vám může přijít, že neděláte nic jiného, než hledáte toaletu.

4. příznak těhotenství – únava

 

Jste unavená, vyčerpaná a nic vás nebaví? Nevadí, možná jste těhotná. Nikdo přesně neví, co způsobuje únavu v těhotenství, ale je možné, že rostoucí hladina hormonu progesteronu, přispívá k vaší únavě a ospalosti. Samozřejmě pokud trpíte na ranní nevolnost, tak vám to sil nepřidá.

5. příznak těhotenství – bolavá prsa

 

Nejpřesnější příznak těhotenství jsou bolavá a nateklá prsa, to způsobuje vyšší množství hormonu v krvi. Nebojte se bolest a otoky prsou většinou zmizí po I. trimestru a vrátí se až před porodem. Proto je důležité prsa promazávat, aby vám nepopraskali a neměli jste strie.

Tak co, jste těhotná? Pokud ano, tak vám ze srdce gratulujeme.

Příznaky těhotenství. Top 5 příznaků těhotenství Příznaky těhotenství. Top 5 příznaků těhotenství