Potřebuji k vývoji svého dítěte pelíšek ? napsala paní Knězová, dětský fyzioterapeut

Když si uvědomíme a představíme polohu dítěte v děloze, poznáme, že pelíšek je pro dítě velice příjemný a pohodlný. Připomíná dělohu. Dítě je v inhibiční ( úlevové, uvolňovací ) a relaxační poloze.

 Pro jaké dítě je pelíšek vhodný?

 

Jistě jste slyšeli výrazy hypertonické nebo hypotonické dítě.

 Hypertonické dítě se projevuje neklidem, pláčem, zvýšeným svalovým napětím, zrychleným a ztíženým dechem. Je to prostě takový malý navztekaný křikloun, který se nedá utišit. Má bolesti bříška, při krmení zaklání hlavu a přivádí rodiče do stavu zoufalství. Pro takové děti je pelíšek velice vhodný, i když samozřejmě nevyřeší vše a je nutná i rehabilitační pomoc.

Jsou to děti, které potřebují tlumit, tišit, uvolňovat a zklidňovat.

Naopak děti hypotonické jsou klidné, spavé a uvolněné. Mají snížené svalové napětí, klidný dech a zapláčou si jen když mají hlad. Pro tyto děti je vhodnější ležet na rovné postýlce. Jsou to děti, které potřebují spíše aktivovat, stimulovat a probouzet.

Vhodný je pelíšek pro dvojčata, jedno se krmí a druhé to lépe vydrží v uklidňujícím pelíšku než na něho přijde řada.

Pelíšek je vhodný i pro nedonošené děti, ale zase platí to, co jsme si na začátku řekli o dětech hypertonických a hypotonických.

V pelíšku mám děti přes den, abych na ně viděla. Ne celý den, ale střídat s rovnou polohou.

 

Jana Knězova

dětský fyzioterapeut

 

Pelíšek ŽIRAFA ORANŽOVÁ

Pelíšek pro miminko ŽIRAFA ORANŽOVÁ, 100% bavlna

Vak, pelíšek pro miminko ŽIRAFA ORANŽOVÁ je mimořádně pohodlný a bezpečný díky pásu, který ochrání vaše děťátko před pádem. Starší děti používají relaxační polštář k sezení, hyperaktivním dětem pomáhá zklidnit se. Uvnitř pelíšku jsou EPS...

Více informací

Pelíšek PUNTÍK BÉŽOVÝ

Vak, pelíšek pro miminko PUNTÍK BÉŽOVÝ, 100% bavlna

Vak pro miminko PUNTÍK BÉŽOVÝ je pro novorozence ideální. Před pádem ho ochrání bezpečnostní pás. Starším dětem poslouží k sezení. Prospěje i hyperaktivním dětem, které se zklidní. Uvnitř jsou EPS kuličky a mikroperly o velikosti 3 – 5 mm....

Více informací