Kojící polštář Matýsek zadarmo? Proč ne!

Víte o tom, že můžete mít kojicí polštář zcela zdarma? Stačí se poptat ve vaší zdravotní pojišťovně.

Všichni jistě dobře víme, jak je kojení pro miminko a i pro maminku velice důležité. A je dobře, že si to začali uvědomovat i naši lékaři a apelují na správné kojení. Tomuto trendu se přizpůsobili zdravotní pojišťovny a nabízejí balíčky pro těhotné a kojící maminky.

Těhotenské balíčky jsou určeny většinou na vitaminy a těhotenská vyšetření.

Balíček pro kojící maminky je určený na pomůcky pro miminko v šestinedělí a kojení. Do této sekce spadají i kojicí polštáře.

Jaká pojišťovna tedy přispívá na kojící polštáře?


Všeobecná zdravotní pojišťovna

nabízí těhotným a kojícím ženám až 1 000 Kč, za tuto částku lze pořídit i pomůcky ke kojení.

Vojenská zdravotní pojišťovna
maminkám poskytne příspěvek až do výše 1 000 Kč, přičemž tyto peníze jdou na péči o miminko. Sem patří v první řadě pomůcky pro kojení a krmení dětí, a to včetně kojicích polštářků.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna 205
V programu Žena po porodu můžete získat až 1000 Kč na pomůcky na kojení dětí. Nejedná se bohužel o kojicí polštáře, vyjádření z pojišťovny naleznete níže:

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
rovněž nezůstává v péči o rodiny s malými dětmi pozadu. I tady přispějí na polohovací polštář, který pomáhá při kojení novorozence, a to částkou maximálně 500 Kč jednou ročně.

OZP - nepřišpívá

Kojící polštář MAXI BERUŠKA ČERVENÁ, bavlna

Kojící polštář MAXI BERUŠKA ČERVENÁ, 100% bavlna

Kojící polštář MAXI 205 cm + povlak BERUŠKA ČERVENÁ, 100% bavlna Těhotenský, relaxační a kojící polštář Matýsek, pro těhotné a kojící maminky, který oceníte již od II. trimestru těhotenství. Kojící polštář MAXI je vhodný i pro kojení dvojčat....

Více informací

Vyjádření České průmyslové zdravodní pojišťovny:

V rámci nabídky preventivních programů platných pro rok 2018 se příspěvek z preventivního programu Žena po porodu nevztahuje na nákup kojícího polštáře. Příspěvek je možné čerpat na vyjmenované pomůcky na kojení dětí, které mají preventivní charakter (formovače a chrániče bradavek, kojící kloboučky, absorpční prsní vložky, odsávačka mateřského mléka včetně příslušenství a náhradních dílů, ohřívačka, nádoby na uchovávání mateřského mléka, sterilizátory kojeneckých lahví a pomůcek ke kojení) a na cvičení pro ženy.

S pozdravem

Ing. Hana Hettenbergerová
SOR programů
obchodní úsek
ČPZP

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Nenašli jste požadovanou otázku s odpovědí? Napište nám.

Vyplňte, kam máme zaslat odpověď na Váš dotaz.