POMÁHÁME NEONATOLOGII, aneb poděkování, že máme zdravé děti.

Moje práce je úžasná nejen v tom, že vyrábíme pomůcky pro maminky a miminka, ale i v tom, že se setkávám se spoustou zajímavých a skvělých lidiček.

V pátek jsem se byla podívat na neonatologickém odd. ve FN Plzeň. Bylo to něco úžasného, tolik lidí zapálených pro svoji práci jsem už dlouho neviděla. Na každé miminko je tam snad jeden zaměstnanec, sestřička, doktor nebo chovací sestřičky. Jejich práce spočívá ve správném chování miminek. Je velice důležité, aby miminka měla kontakt s maminkou nebo chovací sestřičkou, která nabízí bezpečnou náruč a dětičky se úžasným způsobem rehabilitují.

Dva různé osudy

Viděla jsem miminko narozené ve 20týdnu těhotenství, díky péči všech ve FN Plzeň má velikou šanci na normální a plnohodnotný život. Na druhé straně jsem viděla úžasného, vlasatého chlapečka, který bych zdravý jako řípa, ale jeho maminka pár hodin po porodu utekla a nechala jej v porodnici. Bohužel nepodepsala souhlas s adopcí, prostě zmizela a chlapeček musí do kojeneckého ústavu. Je strašné se koukat na dva chlapečky, kteří leží vedle sebe a mají každý tak pohnutý osud hned od začátku.

Jednoho maminka miluje a strašně ho chce mít už doma, ale nemůže a musí se jenom modlit, aby malý všechno zvládl a oni si jej za pár měsíců mohli vzít domů. Hned vedle leží zdravé miminko, které mohlo jít domů okamžitě, ale bohužel jej maminka nechce a utekla.

Při těchto příbězích děkuji „pánu bohu“, že mám zdravé děti.

Tato návštěva mi otevřela oči. Ne všichni jsme měli toto štěstí – mít zdravé děti. Proto jsme se rozhodli, že pro neonatologii ušijeme polohovací pomůcky, pelíšky a polštáře, které potřebují.

Chcete se zapojit do naší akce?

Za oblečky a pomůcky pro Neonatologii, budeme jedině rádi. Můžete nám zasílat kojenecké oblečení do velikosti 56. Čím menší, tím lepší.

Samozřejmě budeme rádi i za čepičky, ponoštičky, látkové plenky a další užiteční věci.

Vše můžete zasílat na naši adresu:

Kojicí polštáře Matýsek, Nám. 1. Máje 21, 33021 Líně

Klidně napište i povzbuzující dopis pro maminky a my jim vše předáme. Samozřejmě o průběhu a předání pomůcek a oblečků vás budeme informovat a budeme dělat i fotodokumentaci, abyste si mohli být jistí, že vše jde tam kam má.

Předem vám velice děkujeme za vaše příspěvky a těšíme se, jak
budeme společně pomáhat.

 

POMÁHÁMR NEONATOLOGII, aneb poděkování, že máme zdravé děti.