Pelíšek pro miminko, blog Gerdi's Testwelt

S prvním dítětem přichází "nová země". Člověk se ptá, jaké věci budou skutečně potřeba a čeho se může vzdát (bez čeho se může obejit).

Po první návštěvě „maxi“ obchodu pro děti jsem byla úplně ohromená (v šoku) a vrátila jsem se zpátky k pátrání na internetu.

Shodou okolností jsem si všimla Opadi - Made with Love (Kojicí polštáře Matýsek) a byla, resp. ještě jsem nadšená "dětskými polštářky- pelíšky pro miminka" (které byly vyvinuty na porodním oddělení porodními asistentkami). Je to alternativou dětské houpačky.

Velké díky „Matýsekovi“ za tento výborný výrobek. (Kojicí polštáře Matýsek – v Německu Opadi)

Paní Mala, zakladatelka Opadi, o sobě a jejím podnikání:
"Jako matka dvou malých dětí (2 roky a 5 let) jsem hledala a stále hledám věci, které mi pomohou v běžném dni, budou se líbit dětem a opravdu mi něco přinesou. Náhodou jsem v roce 2013 narazila na "dětský polštář Matýsek". Objednala jsem jeden pro syna a byla jsem nadšená. Dával si na něm šlofíka, ležel na něm při krmeni a když mě sledoval při domácích pracích.

Protože mi prokázal tak dobrou službu, chtěla jsem ho zpřístupnit (nabídnout) i dalším matkám. Spojila jsem se s paní Sekerkovou (výrobce kojicích polštářů Matýsek)  také matkou dvou dětí, a založily jsme firmu Opadi."

Ale teď k mému béžovému polštáři: Pelíšek pro miminko

  • Přišel zabalený v plastové přenosné tašce, ve které se pak dá uskladnit, nebo přenést k prarodičům.
  • Byl u něj i pětikilový pytel kuliček, což shledávám dobrým, protože častějším použitím se kuličky zmenšují, takže je možné je hned doplnit a malý poklad leží zase pohodlně.
  • Náplň s kuličkami jemně masíruje tělo miminka, hřeje a je mu ochranou - skoro jako v břiše matky.
  • Pomyslíte si: Pomoc, malé kuličky - udušení! Ale žádný strach, uzávěr je dvojitý a sama jsem to musela trochu zkoumat (testovat), abych otevřela suchý zip a (normální) zip a mohla doplnit kuličky.
  • Vzhled a materiál je libovolně volitelný. Je jedno jestli jednoduchý vzor nebo zvířata, fleece nebo bavlna.
  • Chtěla jsem neutrální vzor a rozhodla jsem se pro béžovou látku s puntíky. Zvolila jsem bavlnu, protože si myslím, ze fleece je na léto příliš teplý.
  • Zpracování švů je super, rovný (plochý) šev a žádné vyčnívající nitky. Patentní knoflíky jsou pevně zpracované. Výrobky jsou  zhotoveny v malých sériích zkušenými švadlenami v České Republice.
  • Vnější potah je odnímatelný a uzavíratelný na zip a lze ho prát v pračce na 40°C, což je pro mě velmi důležité. Látka i švy zůstaly po prvním vyprání nezměněné.
  • Polštáře jsou vhodné pro novorozence, kojence a osoby do 60 kg. Jsou obzvláště vhodné k odkládání předčasně narozených dětí a osvědčily se pro zklidnění hodně plačících dětí.

Na začátku ho použiji k odkládání. Bezpečnostní pás zabraňuje vypadnutí mého červíčka, takže můžu obstarat i pár věcí v domácnosti. Později ho použiji při krmení, protože poskytuje dobrou podporu pro hlavičku. Když pak bude dítě vetší, přijde polštář do pokoje a poslouží jako sedací pytel.

V online obchodě naleznete i kojící polštáře a cestovní kojící polštáře.

Nyní je dětský pokoj kompletně hotový a já můžu být v následujících týdnech klidná. Čekám na den X (D), až náš poklad spatří světlo světa a já vám dám zprávu o tom, jak jsme polštář integrovali do všedního dne.

Znáte už takový polštář? Chtěli byste si také jeden koupit, popř. ho dostat darem?

Originál článek

 

Zpět na reference Reference od blogerek | Zobrazit všechny reference